Poznań: Chata Polska przeznaczyła 500 tys. na walkę z koronawirusem

wojewoda i pomoc Chaty Polskiej fot. WUW
Pieniądze zostaną przekazane na środki ochrony dla personelu medycznego i pacjentów w szpitalach zakaźnych. Dziś dyrektor generalny Chaty Polskiej przekazał na ręce wojewody Łukasza Mikołajczyka pierwszy czek na kwotę 100 tys. zł.

Najpotrzebniejsze środki ochrony zostały już dostarczone przez Chatę Polską do szpitali w Poznaniu.
– Środki ochrony, które przekazaliśmy do szpitali, kupujemy u polskich producentów i dystrybutorów, by dzięki tym działaniom wspomóc także polski biznes. W tych trudnych czasach ważne jest dla nas wspieranie lokalnych i rodzinnych producentów – wyjaśnia Grzegorz Górecki, dyrektor generalny Chaty Polskiej.

Zaangażowanie polskich firm docenił wojewoda wielkopolski.
– Niemal każdego dnia do wielkopolskich szpitali trafiają sprzęt i środki ochrony osobistej z rządowej Agencji Rezerw Materiałowych – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. – Te dostawy zabezpieczają potrzeby placówek, jednak każde dodatkowe wsparcie jest niezwykle cenne. To gesty solidarności społecznej, tak potrzebne w tym trudnym czasie.

Wojewoda zwrócił też uwagę, że wszyscy wspólnie, jako państwo, jako przedsiębiorcy, przechodzimy wielką próbę, która jest niezwykle trudna. Dlatego każdemu, kto staje do walki lub udziela wsparcia walczącym, należą się wielkie słowa uznania.

WUW, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: