Poznań: Charytatywny bieg z misiem w szczytnym celu

Blisko 1 000 osób z pluszowymi misiami w rękach, na plecach, na czapkach lub na koszulkach spotka pobiegnie nad poznańską Rusałką, w charytatywnym Biegu z Misiem.

Cel jest szczytny. ​Cały dochód z organizacji wydarzenia zostanie przeznaczony na rozszerzenie oferty edukacyjnej i terapeutycznej dzieci z Przedszkola Specjalnego nr 164 w Poznaniu.

Dzięki zebranym w poprzednim roku funduszom podopieczni przedszkola mogą korzystać z alpakoterapii i dodatkowych zajęć edukacyjno-artystycznych. ​W tym roku również będzie można pomóc biorąc udział w biegu. ​Kolejna edycja imprezy odbędzie się nad jeziorem Rusałka w sobotę 27 kwietnia 2019 r. Organizatorzy zaplanowali biegi ​na dystansach 5 km, 10 km i 5 km nordic walking. Przewidziane są biegi dziecięce na 200, 500 i 1000 m oraz bieg młodzieżowy na 1 500 m.

Wszystkich uczestników zachęca się do pojawienia się na linii startu razem z misiem – maskotką. Idea nawiązuje do logo przedszkola, w którym znajduje się miś ze złamaną rączką symbolizującą niepełnosprawność. Dzięki temu Bieg z Misiem to coś więcej niż nazwa imprezy. ​Misie towarzyszące biegowi podkreślają, że los dzieci z niepełnosprawnościami nie jest obojętny biegaczom.

Podobnie jak w poprzednim roku w biegach dziecięcych razem z dziećmi zdrowymi pobiegną dzieci z niepełnosprawnościami. To przepiękny dowód na to, że pomimo różnic, można wspólnie działać, wspierać się i mobilizować. Sportowy charakter przedsięwzięcia służy integracji.

Autor: mat. pras.

 

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze