Poznań: Caritas szuka wolontariuszy. Do pomocy przy Wigilii

Tradycyjnie jak co roku poznańska Caritas zaprasza w Wigilię na świąteczny posiłek osoby samotne i potrzebujące. I jak co roku potrzebni są wolontariusze, by pomóc w przygotowaniu tej gigantycznej akcji.

Gigantycznej – bo spotkanie odbywa się w hali MTP i weźmie w nim udział około 1400 osób potrzebujących. By przygotować dla nich posiłek wigilijny i świąteczne paczki potrzeba około 1000 wolontariuszy. Tak wynika z doświadczeń poprzednich lat. Do usmażenia jest 300 kg karpia, a do ugotowania – 400 kg kapusty z grzybami, 450 kg ziemniaków i 450 l barszczu.

Działacze Caritas przekonują, że pomoc przy takim przedsięwzięciu to wyjątkowe doświadczenie. Pozwala pomóc tym, którym w życiu jest wyjątkowo ciężko i nie zawsze jest to ich winą. Zobaczenie czyjejś walki o przetrwanie z tak bliska zmienia życie i sposób patrzenia na innych ludzi.

By pomóc – nie potrzeba szczególnych umiejętności. Wolontariusze będą potrzebni przy krojeniu ciast, rozkładaniu i ustawianiu stołów, a także pakowaniu paczek. Mogą się zgłaszać do poznańskiej Caritas już dziś, ale najwięcej pracy będzie przed samą wigilią.

Spotkanie wigilijne odbędzie się 24 grudnia o 11.00 na MTP.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: