Miasto Poznań Święty Marcin UAM fot. Sławek Wąchała

Poznań: Całkowite wyłączenie części ulicy w centrum. Kierowcy muszą uważać!

Od 27 listopada wyłączony z ruchu jest całkowicie fragment ul. Św. Marcin między ul. Gwarną a Kościuszki. Pozostanie jedynie możliwość dojazdu do posesji, a dla pieszych zostaną wyznaczone odpowiednie ciągi. Wszystko z powodu trwającego kolejnego etapu przebudowy ulicy.

Na odcinku od ul. Kościuszki do mostu Uniwersyteckiego dostępny będzie tylko jeden pas do jazdy w stronę ronda Kaponiera i jeden w przeciwnym kierunku. Na skrzyżowaniach z ul. Kościuszki i al. Niepodległości i Towarową nie będzie możliwości wykonywania lewoskrętów. Jadący od ronda Kaponiera będą mogli na skrzyżowaniu z al. Niepodległości jedynie skręcić w lewo. Jazda na wprost nie będzie możliwa.

Z uwagi na mocne ograniczenie ruchu na ul. Św. Marcin, kierowcy są proszeni o wybieranie alternatywnych tras. Zalecany objazd to ulice: Libelta, Roosevelta, Matyi i Królowej Jadwigi. W przypadku braku możliwości przejazdu tymi ulicami, alternatywą może być objazd przez ul. Libelta, 3 Maja i Ratajczaka, bądź też w razie konieczności ul. Kościuszki.

Zmiany będą też obowiązywać na al. Niepodległości – tam zostanie wprowadzony buspas, by przejazd autobusów komunikacji miejskiej był płynniejszy. Z kolei na ul. Roosevelta w rejonie MTP zmieni się układ pasów ruchu w celu ułatwienia kierowcom skrętu w lewo na most Dworcowy. Na skrzyżowaniu ul. Libelta i al. Niepodległości przy parku Moniuszki także zmieni się układ pasów ruchu – z pasa zewnętrznego na ul. Libelta będzie można jechać w prawo, w lewo oraz prosto (do tej pory prosto i w prawo).

Źródło: PIM

1 1 vote
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze