WOŚP 2020 2 fot. S. Wąchała

Poznań: Całe miasto gra dla WOŚP!

Prezydent Jacek Jaśkowiak grał w szachy, jego zastępca Jędrzej Solarski zbierał pieniądze do orkiestrowej puszki, a zastępczyni Katarzyna Kierzek-Koperska śmigała na rowerze. Wszystko po to, by zebrać jeszcze więcej pieniędzy dla WOSP.

Jędrzej Solarski kwestował z orkiestrową puszką w Hali nr 1 w ramach akcji “Puszka Prezydencka”. Puszka jednak napełniała się znacznie wolniej niżby sobie życzył.
– No nie ma tu za dużo – mówił zafrasowany. – Ale staram się jak mogę.

Tuż obok prezydent Jacek Jaśkowiak grał symultanicznie w szachy z kilkoma zawodnikami. Prezydent był skupiony, jego przeciwnicy również, a grę obserwowało kilkadziesiąt osób. Półgłosem dzielili się uwagami, omawiali posunięcia i zastanawiali się nad kolejnymi ruchami. Okazało się, że w Poznaniu jest naprawdę dużo szachistów…

Chętni mogli sobie zrobić zdjęcia z bamberkami, bambrami, ślicznymi Koreankami, a nawet… dzikim zwierzętami z dżungli. To oczywiście dzięki Teatrowi Muzycznemu w Poznaniu, który an scenie w Hali nr 1 nawet pokazał fragment spektaklu “Księga Dżungli”.
– Bardzo nam się podobało – mówi Patrycja Misiak, która wybrała się na WOŚP z dwiema córeczkami, Mają i Zosią. – Ja nawet nie wiedziałam, że takie spektaklu można u nas w Poznaniu obejrzeć. I teraz musimy się tam wybrać, dziewczynki nie dadzą mi żyć, jeśli nie pójdziemy…

Warto było też zajrzeć do Hali nr 2. Tam swój sprzęt pokazywali strażacy ochotnicy, ratownicy medyczni, a w ramach Rowerowego Zawrotu Głowy na rowery wsiedli prezydent Jacek Jaśkowiak, jego zastępcy Jędrzej Solarski i Katarzyna Kierzek-Koperska oraz Paulina Stochniałek, radna sejmiku województwa wielkopolskiego. Nie mieli taryfy ulgowej. Gdy tylko wsiedli na rowery, prowadzący natychmiast podkręcili tempo…

Tymczasem w drugim końcu tej hali posłanka Joanna Jaśkowiak zgłębiała tajniki pierwszej pomocy i ratowania życia na specjalnie w tym celu przygotowanych manekinach. Łatwo nie było i za pierwszym razem pacjent nie przeżył. Ale za drugim już się udało go uratować.

Warto oczywiście jeszcze zajrzeć na licytacje i do food trucków stojących przed halami. Powoli zaczynają się też koncerty, na których również warto być i wspierać orkiestrę. Zwłaszcza że Jurek Owsiak ogłosił wspaniałą wiadomość: dzisiaj zebrano już ponad 22 mln złotych! To więcej niż rok temu o tej porze.

Lilia Łada, fot. S. Wąchała, L. Łada

0 0 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze