Łukasz Mikołajczyk fot. FB

Poznań: Były senator z Ostrowa wojewodą wielkopolskim?

Łukasz Mikołajczyk, były senator z Ostrowa Wielkopolskiego, to jeden z kandydatów na wojewodę wielkopolskiego, obok Tadeusza Dziuby i Filipa Żelaznego. I choć nie wiadomo jeszcze, czy nim zostanie, to uważa, że samo branie jego kandydatury pod uwagę jest już zaszczytem.

Były senator PiS jest poważnym kandydatem nie tylko dlatego, że popierają go wielkopolscy posłowie, ale także z tego powodu, że ma bogate doświadczenie samorządowe i parlamentarne. To z pewnością pomogłoby mu w zarządzaniu Wielkopolską.

Zdaniem Radia Poznań to jeden z najpoważniejszych kandydatów do objęcia stanowiska wojewody – ale to nie znaczy, że nim zostanie. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy do Prezesa Rady Ministrów, bo to on powołuje wojewodę. Przypomnijmy, że dotychczasowy wojewoda Zbigniew Hoffmann zamienił urząd wojewódzki na sejm – zdobył mandat posła w Koninie. Obecnie, do czasu powołania nowego wojewody, jego funkcję pełni wicewojewoda Aneta Niestrawska.

Łukasz Mikołajczyk ma 42-lata. Z zawodu jest nauczycielem. Przed objęciem mandatu senatora był dyrektorem szkoły podstawowej.

Radio Poznań, el

Daj znać innym

Dodaj komentarz

avatar