Poznań: Burza wokół wpisu poznańskiego senatora. Zwolennicy PiS oburzeni

Jan Filip Libicki fot. J.F. Libicki FB

Senator Jan Filip Libicki z PSL napisał na Twitterze, że może się okazać, iż mieszkańcy republiki Tuwy są w lepszej sytuacji niż Polacy pod rządami PiS. Bo Tuwińcy za każdego pobotowego dostają przydział węgla – i barana.

Senator odniósł się do informacji podanej przez Marcina Wyrwała w Onecie.
„W najbiedniejszej rosyjskiej republice Tuwy rodzina każdego zmobilizowanego dostanie przydział węgla oraz barana – pisze Marcin Wyrwal w onetpl” – napisał senator. – „Czyli może się okazać, że przynajmniej jeśli chodzi o węgiel będą oni w lepszej sytuacji niż Polacy pod rządami PiS”.

Wpis wywołał ogromne oburzenie polityków prawicy, choć, co ciekawe, nie jest wcale pierwszym kąśliwym wpisem senatora pod adresem Prawa i Sprawiedliwości. Jan Filip Libicki wytknął PiS między innymi, że przenosi wybory samorządowe, bo sobie nie poradzi z organizacją samorządowych i parlamentarnych w jednym terminie, ale w 2020 roku uważała, że da się zorganizować prezydenckie wybory kopertowe w ciągu dwóch miesięcy. A komentując dopłaty do różnych dziedzin stwierdził, że takie pomysły były w Grecji przed wielkim kryzysem. jak się to skończyło – wszyscy wiemy i PiS skończy tak samo, stwierdził senator.

Co ciekawe, tamte wpisy nie wywołały takiego oburzenia jak ten o węglu i baranach. Być może dlatego, że temat jest bardzo aktualny i oczywisty – trudno w tym przypadku twierdzić, że węgiel jest albo że jego brak to wina opozycji.

Ale zwolennicy partii rządzącej w swojej krytyce senatora temat węgla – baranów również – skrzętnie pomijają, zarzucając natomiast politykowi, że robi sobie żarty podczas gdy mówi o wojnie, na której giną ludzie.

„Reakcja na mojego tweeta dotyczącego przyznawania węgla poborowym w rosyjskiej republice Tuwy utwierdza mnie tylko w przekonaniu że najtwardszy elektorat PiS składa się z ludzi pozbawionych poczucia humoru, ponurych i niereformowalnych” – napisał w odpowiedzi Jan Filip Libicki.

Podziel się: