Poznań: Budowa wielopoziomowego parkingu na MTP z poślizgiem

Nowa przestrzeń MTP, wizualizacja fot. MTP
Wykonawca planowanego parkingu wielopoziomowego, który miał powstać na MTP, Pekabex-Bet, odstąpił od umowy. Czy w takiej sytuacji uda się oddać inwestycję do użytku zgodnie z planem?

Jak poinformował portal Money.pl, powodem odstąpienia od umowy przez spółkę Pekabex-Bet jest nieprzekazanie przez zamawiającego, czyli Grupę MTP, decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. To uniemożliwia uzyskanie przez spółkę decyzji o pozwoleniu na budowę.

Parking na 650 samochodów miał być gotowy jesienią tego roku. To inwestycja istotna nie tylko dla targowych gości, ale i dla mieszkańców, bo oni również mogliby z niego korzystać, a na Łazarzu brakuje miejsc parkingowych. Jednak teraz nie wiadomo, czy rezygnacja wykonawcy nie przełoży się na przesunięcie terminu oddania do użytku tej inwestycji.

Zapytana o to przez Radio Poznań Iwona Kasprzak, dyrektor marketingu MTP, potwierdziła wycofanie się wykonawcy. Jak powiedziała, zarząd MTP analizuje zaistniałą sytuację i żadne ustalenia jeszcze nie zapadły. Gdy zapadną – wówczas Grupa MTP poinformuje, jak będzie wyglądał nowy harmonogram prac budowlanych.

Przypomnijmy, że parking ma powstać z wjazdem od strony ulicy Głogowskiej, a teren położony nad nim ma się stać ogólnodostępną strefą kultury i rozrywki z ogródkami gastronomicznymi.

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: