nowy skatepark fot. Jacek Tomaszewski, ROP

Poznań: Budowa skateparku w parku Śmiałego-Batorego na Piątkowie zakończona!

Zakończyły się prace nad budową nowego skateparku na poznańskim Piątkowie. – Na miejscu starego obiektu, zamkniętego ze względów bezpieczeństwa, powstał nowy, z trwałego betonu – jak informuje Jacek Tomaszewski, przewodniczący Zarządu Osiedla Piątkowo.

Przypomnijmy, że skatepark został zamknięty w 2017 roku ku wielkiemu żalowi miłośników rolek, deskorolek, rowerów i hulajnóg, którzy lubili tu przychodzić i ćwiczyć. Ale jego stan techniczny był już bardzo zły i zagrażał bezpieczeństwu użytkowników, więc nie było innego wyjścia.

Od tego czasu, przy czynnym udziale Rady Osiedla Piątkowo, trwały prace nad zdobyciem środków na odbudowę skateparku w nowej, trwalszej formie. Udało się i teraz miłośnicy ekstremalnych wyczynów w skateparku mają do dyspozycji całkiem nowy obiekt z trwałego betonu.

– Prace rozbiórkowo-budowlane trwały od połowy maja i pochłonęły ponad 600 tys. zł – wyjaśnia Jacek Tomaszewski, przewodniczący Zarządu Osiedla Piątkowo. – Środki na ten cel pochodzą z budżetu miasta Poznania. Wykonawcą prac była doświadczona firma TechRamps z Krakowa, a całość prac zlecił Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu.

Miłośnikom skateparku z Piątkowa pozostaje więc tylko życzyć udanej zabawy…

el

1
Dodaj komentarz

avatar
Mieszkaniec
Mieszkaniec

No to teraz odnowić ten stary w Kościerzynie