budowa-nowej-sali-gimnastycznej fot. PIM

Poznań: Budowa nowej sali gimnastycznej na półmetku

Zakończył się montaż konstrukcji dachu sali, trwają roboty murarskie i ciesielskie, a teren jest przygotowywany pod miejsca postojowe dla samochodów. Budowa sali Przy Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1 na os. Pod Lipami trwa.

Inwestycję na os. Pod Lipami początkowo realizowała szkoła, ale w trakcie prac wykonawca zszedł z placu budowy. W październiku ubiegłego roku zastąpiła go firma wybrana w przetargu ogłoszonym przez Poznańskie Inwestycje Miejskie, która kontynuuje prace. Wykonawca nie tylko dokończy wstrzymaną budowę sali gimnastycznej wraz z pomieszczeniami uzupełniającymi i łącznikami z istniejącą szkołą, lecz również wybuduje ogrodzenie północnej granicy działki wraz z parkingiem.

Uczniowie w nowej sali znajdą m.in. sprzęty i instalacje niezbędne do gier zespołowych: piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki. Boiska odgradzać będzie kotara z napędem elektrycznym. W ramach wyposażenia sali zaplanowano także zestaw drabinek gimnastycznych, elektroniczną tablicę wyników oraz składane trybuny dla widzów.

Spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie zależy na zakończeniu zasadniczych prac do sierpnia, by nowa sala gimnastyczna służyła uczniom w przyszłym roku szkolnym.

PIM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze