Poznań: Budowa drogi rowerowej wzdłuż Złotowskiej coraz bliżej

Złotowska fot. PIM
Osiem firm złożyło oferty w przetargu na budowę drogi rowerowej wzdłuż ul. Złotowskiej, jak poinformowała spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie. Trzy z ofert mieszczą się w założonym budżecie.

Zainteresowanie firm cieszy Mariusza Wiśniewskiego, zastępcę prezydenta Poznania.
– Nowa droga rowerowa wzdłuż ul. Złotowskiej zapewni komfortowy przejazd oraz znacząco poprawi bezpieczeństwo rowerzystów i pieszych. Zabiegali o nią mieszkańcy osiedla Ławica. To także jeden ze zwycięskich projektów wybranych w Poznańskim Budżecie Obywatelskim – mówi.

Teraz PIM musi przeanalizować wybrane dokumenty i wybrać ofertę.
– Wpłynęło do nas osiem ofert potencjalnych wykonawców, trzy z nich mieszczą się w założonym budżecie – zaznacza Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Dążymy do tego, by droga rowerowa i chodnik wzdłuż ul. Złotowskiej powstały jeszcze w tym roku. To wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja, dziś jest tam tylko nieutwardzone pobocze.

Przypomnijmy, że chodnik i trasa rowerowa mają powstać po południowo-wschodniej stronie ul. Złotowskiej. Początek inwestycji to skrzyżowanie z ul. Rezedową, gdzie ścieżka połączy się z istniejącym już fragmentem drogi. Na odcinku do ul. Perzyckiej chodnik i droga rowerowa będą rozdzielone, ponieważ jest tam wystarczająco dużo miejsca: szerokość części dla rowerów wyniesie 2 metry, natomiast chodnika – od 1,5 metra do 2 metrów, w zależności od uwarunkowań terenu.

Na odcinku od Perzyckiej do Miastkowskiej miejsca jest już mniej, dlatego powstanie tam ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3 metrów. Dalej trasa połączy się z istniejącą drogą prowadzącą w stronę ul. Bukowskiej i centrum miasta.

„W ramach zadania wybudowana będzie także kanalizacja deszczowa na odcinku od ul. Owczej do ul. Perzyckiej i rozbudowane zostaną przepusty drogowe” – informuje PIM. – „Ponadto przebudowane zostaną przystanki autobusowe na trasie, które wyposażone będą w nowe wiaty i elementy małej architektury. Na odcinku wzdłuż ogródków działkowych, pomiędzy przystankami autobusowymi Złotowska-Działki a Owcza, powstaną miejsca odpoczynku z ławkami, stojakami rowerowymi i koszami na śmieci”.

Nowa infrastruktura poprawi bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, m.in. poruszających się w rejonie ogródków działkowych – jeździ ich na tym odcinku wielu, a ponieważ kierowcy jadą tam szybko, nie jest to bezpieczny odcinek trasy. Rowerzystom z ławicy będzie też łatwiej dostać się do centrum Poznania w jedną stronę – a do Skórzewa w drugą.

PIM

Podziel się:

Ostatnio dodane: