dom dziecka Perzycka fot. PIM

Poznań: Budowa Centrum Wspierania Rodzin “Swoboda” trwa

Roboty budowlane rozpoczęły się miesiąc temu – a mają zakończyć za rok. Na działce przy ulicy Perzyckiej już widać zręby nowego budynku.

Pracy jest sporo, bo oprócz budowy jednego budynku wykonawca musi też przygotować instalacje do podłączenia do nich w przyszłości drugiego budynku opiekuńczego. Jest na niego przewidziane miejsce na tej działce.

– Obecnie budujemy dwukondygnacyjny dom opiekuńczo-wychowawczy oraz budynek administracyjny. Gotowe są już fundamenty obu gmachów. Wykonawca rozpoczyna murowanie ścian parteru – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Po zakończeniu robót budowlanych, wyposażeniu nowej siedziby i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie, w budynku mieszkalnym – w jedno- i dwuosobowych pokojach – zamieszka 14 lokatorów. W nowej siedzibie wychowankowie Centrum Wspierania Rodzin “Swoboda” będą mieli do dyspozycji również salę do wypoczynku, pokój telewizyjny, pokój zabaw, miejsce do cichej nauki i kuchnię z jadalnią. W nowym budynku znajdą się także: pokój wychowawców, pokój gościnny oraz pomieszczenia gospodarcze. Powstający obiekt zostanie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

W budynku administracyjnym swoje gabinety będzie mieć nie tylko dyrekcja placówki, księgowość i kadry. Mieścić się w nim będzie również strefa pedagogiczna z gabinetami pedagoga, psychologa, logopedy i pracownika socjalnego.

Inwestycja przy ul. Perzyckiej to dalszy ciąg działań miasta, mających na celu standaryzację poznańskich placówek opiekuńczo-wychowawczych, czyli dostosowania ich do wymogów ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej z 9 czerwca 2011 roku. Stanowi ona, że można w nich umieścić w tym samym czasie łącznie nie więcej niż 14 dzieci oraz osób, które osiągnęły pełnoletność przebywając w pieczy zastępczej. Obiekty spełniające te zapisy powstały już przy ul. Sarmackiej i Pamiątkowej.

PIM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze