Bronimy budżetu na kulturę fot. FB

Poznań: Bronimy budżetu na kulturę w Poznaniu!

“Podpisz list otwarty: bronimy budżetu na kulturę w Poznaniu” – apelują poznańscy społecznicy w mediach społecznościowych. To reakcja na zapowiedzi cięć finansowych w budżecie na kulturę, o których mówił Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania, podczas ostatniego posiedzenia Komisji Kultury RMP.

Szczególne oburzenie poznaniaków wywołała możliwość zawieszenia festiwalu Ethno Port, jednej z najbardziej znanych poznańskich imprez. Prestiżowy miesięcznik “Songlines” uznał Ethno Port Poznań za jeden z 25 najlepszych festiwali world music na świecie.

Dlatego społecznicy, skupieni w ramach Komisji Dialogu Obywatelskiego przy Wydziale Kultury UMP, postanowili wyrazić swój sprzeciw wobec tych planów i zaniepokojenie konsekwencjami, które mogą wywołać.
“Zachęcamy do podpisywania listu obywateli i obywatelki Poznania, uczestników życia kulturalnego, środowisko artystów, twórców i pracowników sektora kultury, a także wszystkie osoby, dla których kultura stanowi niepodważalną wartość” – apelują w swoim liście.

– Zastanawia mnie, dlaczego zawsze cięcia w budżecie zaczynają się od kultury, która i tak jest zawsze niedofinansowana, a imprezy trzeba organizować po kosztach – mówi jeden z sygnatariuszy listu. – Oświata czy zdrowie również mają swoje problemy finansowe, ale jakoś nie widzę cięć w sporcie. A chciałbym się dowiedzieć, czy cięcia obejmą solidarnie także inne dziedziny życia, za które płaci samorząd.

List otwarty można znaleźć na profilu organizatorów na Facebooku, tam zapoznać się z jego treścią i podpisać.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze