Bridgestone 4 fot. UMP

Poznań: Bridgestone buduje nowe hale produkcyjne

Ponad 160 mln euro – tyle będą kosztowały poznańskie inwestycje japońskiego producenta opon. Dziś wmurowano kamień węgielny pod budowę nowych hal produkcyjnych. W uroczystej inauguracji budowy wziął udział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Bridgestone nie zwalnia tempa. Producent opon rozpoczął budowę nowych hal. W budynkach będą mieścić się działy walcowni i wulkanizacji. Ich powierzchnia użytkowa będzie wynosiła ponad 50 tys. m kw. Dzięki inwestycji pojawią się także nowe miejsca pracy. Firma planuje zwiększyć zatrudnienie o ok. 150 osób.

– Bridgestone jest jednym z największych pracodawców w Wielkopolsce. Cieszymy się, że firma chce inwestować w naszym mieście i że wciąż się rozwija. Dzięki rozbudowie hal produkcyjnych, Bridgestone będzie w stanie jeszcze mocniej przyczyniać się do pozytywnej sytuacji gospodarczej regionu – powiedział Jacek Jaśkowiak.

Rozbudowa poznańskiej fabryki to nie tylko nowe budynki, ale też nowe maszyny i wyposażenie produkcyjne. Jak zaznaczył Roman Staszewski, dyrektor Bridgestone Poznań, w fabryce już zainstalowano lub w najbliższej przyszłości zostanie zamontowanych 67 nowych maszyn. Chodzi o zwiększenie wydajności fabryki i podwyższenie produkcji opon do ponad 40 tys. dziennie, przy jednoczesnym podniesieniu komfortu pracy zatrudnionych osób. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2022 r.

– Oprócz wzrostu wyników istotnym dla nas celem rozwojowym jest to, by naszym pracownikom pracowało się u nas po prostu dobrze – mówił dyrektor Staszewski. – To właśnie dzięki ich aktywnej postawie jesteśmy w stanie osiągać sukcesy i bić własne rekordy, takie jak choćby wyprodukowanie 35 199 opon w ciągu jednego dnia. Wynik ten osiągnęliśmy 4 stycznia tego roku.

Bridgestone działa w Poznaniu od ponad 20 lat i zatrudnia ok. 2 tys. pracowników. Rozbudowa zakładu rozpoczęła się w 2017 r. W jej ramach firma między innymi w zeszłym roku otworzyła powiększony magazyn wyrobów gotowych przy ul. Bałtyckiej w Poznaniu. Obecnie ma on 65 tys. m kw. i można w nim pomieścić nawet milion opon.

UMP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze