zbieranie podpisów fot. Fundacja Życie i Rodzina

Poznań: Boże Ciało i podpisy pod projektem ustawy “Stop LGBT”

Po zakończeniu centralnej procesji Bożego Ciała przed katedrą członkowie Fundacji Życie i Rodzina rozpoczęli zbiórkę podpisów pod projektem ustawy “Stop LGBT”. Przeciwko temu protestowały aktywistki z tęczowymi flagami.

Projekt ustawy, jak twierdzi Fundacja Życie i Rodzina, kładzie kres propagandzie homoseksualnej w przestrzeni publicznej, zakazuje homomałżeństw i homoadopcji, wprowadzając jednocześnie dodatkową ochronę rodziny i zabezpieczenia przed profanacjami i atakami na Kościół Katolicki oraz godło i barwy narodowe. Ustawa ma także chronić przed zgorszeniem i gorszącym roznegliżowaniem na ulicach, co zdaniem autorów projektu ma miejsce podczas zgromadzeń LGBT.

Fundacja zbiera podpisy poparcia pod projektem w całym kraju, zdecydowała się to robić także w Poznaniu przed  i po procesji Bożego Ciała, jako że w procesjach i innych uroczystościach religijnych zazwyczaj nie brakuje osób popierających działalność fundacji.

Tym razem jednak oprócz zwolenników pojawili się także przeciwnicy ustawy “Stop LGBT”. Jak informuje “Głos Wielkopolski”, przed katedrą ustawiły się aktywistki z tęczowymi flagami, by w ten sposób zaprotestować przeciwko projektowi tej ustawy. Jest on ich zdaniem nieludzki, ponieważ stygmatyzuje osoby LGBT i tak naprawdę wyklucza je z życia społecznego. Aktywistki na znak protestu zbierały podpisy pod projektem ustawy dopuszczającym aborcję bez ograniczeń.

 

5 1 vote
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze