Hydranty na 102 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego fot. Sławek Wąchała

Poznań: Biało-czerwone hydranty z okazji rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

W tym roku Aquanet ponownie, z okazji obchodów 102. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, przygotował szydełkowe ubranka dla hydrantów z kokardami narodowymi i w biało-czerwonych barwach.

Wszystko to w ramach trwającego od 2013 roku projektu „Przypnij Kokardę”. Akcja ma zachęcać Wielkopolan do noszenia kokard na znak pamięci o powstańcach – i do bycia dumnym z tego, że dzięki nim możemy cieszyć się wolnością.

Akcję jest skierowana do wszystkich grup wiekowych, a aktywizacja starszego pokolenia poprzez działania eventowe i społeczne ma dla nas również duże znaczenie. Dlatego, jak co roku, hydrantowe „mundurki” wykonały panie z Dziennego Domu Pomocy Społecznej “Słoneczna Przystań” – choć w tym roku musiały pracować w szczególnym reżimie sanitarnym.

„Ubrane” hydranty pojawiły się m.in przed Teatrem Nowym, operą, na Starym Rynku oraz przy katedrze. Jest ich razem piętnaście.

Po raz pierwszy poznańskie hydranty zostały ubrane w szaty w barwach narodowych w 2013 r., w 95. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. A ponieważ biało-czerwone hydranty bardzo spodobały się poznaniakom – od tego czasu Aquanet ubiera je tak co roku. W 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego ponad 100 hydrantów w Poznaniu i powiecie poznańskim miało na sobie biało-czerwone kubraki.

Aquanet

1 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze