Poznań: Bezpłatne bilety do poznańskich muzeów

Miasto Poznań Plac Wolności fontanna Muzeum Narodowe fot. Sławek Wąchała
Hotele i muzea zrzeszone w Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej dostały pulę bezpłatnych biletów do Muzeum Narodowego dla swoich gości. To kolejna odsłona promocyjnej akcji dla turystów.

Bilety do placówek kultury mają zachęcić turystów do przyjazdów do Poznania i spędzania tu czasu. jak zwraca uwagę PLOT, to właśnie kulturowa turystyka miejska została najbardziej przez nią dotknięta i wymaga działań promocyjnych, wspierających jej powrót. Dzięki współpracy poznańskiej branży turystycznej udało się stworzyć akcję, podczas której osoby zatrzymujące się w hotelach należących do PLOT otrzymują bez żadnych dodatkowych warunków bilety do najważniejszych poznańskich muzeów i atrakcji.

Aż do końca lipca goście hotelowi będą obdarowywani bezpłatnymi biletami do Muzeum Narodowego w Poznaniu – a to okazja, by zobaczyć jedną z bogatszych kolekcji sztuki w Polsce. To nie tylko przegląd polskich artystów od średniowiecza po współczesność, ale także możliwość, by podziwiać prawdziwe unikaty, jak choćby jedyny w polskich zbiorach obraz Moneta, czyli słynna „Plaża w Pourville”.

We wcześniejszych odsłonach akcji można było odwiedzić Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego Brama Poznania, jeden z 7 nowych Turystycznych Cudów Polski, gdzie można poznać historię Ostrowa Tumskiego w nowoczesny i multimedialny sposób. W 2019 roku Bramę Poznania odwiedziło ponad 117 tys. osób, co oznacza, że jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji Poznania.

Bilety dla turystów zaoferowało także Muzeum Sztuk Użytkowych, oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu, którego dodatkową atrakcją jest taras widokowy z widokiem na Stare Miasto.

Bilety są dostępne w 19 hotelach. Szczegóły akcji i lista partnerów dostępne są na stronie PLOT.

PLOT

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: