oferta PLOT dla turystów fot. PLOT W. Mania

Poznań: Bezpłatne bilety do muzeów. Na zachętę dla turystów

Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna przygotowała akcję, by zachęcić turystów do przyjazdu do Poznania. Od 22 maja goście hoteli współpracujących z PLOT będą mogli otrzymać bezpłatne bilety do muzeów.

Luzowanie obostrzeń umożliwiło ponowne otwarcie hoteli, muzeów i wielu atrakcji turystycznych. Jednak po długim czasie zamknięcia z powodu pandemii wielu z nich ma problem, by się otworzyć, a ponownego rozpoczęcia zarabiania na turystyce miejskiej nie ułatwia to, że turystów ciągle jeszcze jest niewielu.

– Dlatego Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna we współpracy ze zrzeszonymi w niej hotelami i najważniejszymi atrakcjami turystycznymi miasta zaproponowała akcję, które celem jest stworzenie dodatkowej zachęty do spędzenia czasu w Poznaniu i skorzystaniu z jego oferty – mówi Jan Mazurczak, prezes zarządu PLOT. – Od 22 maja przez kolejne cztery tygodnie goście hotelowi otrzymają bezpłatne bilety do Bramy Poznania.

A to prawdziwa okazja, bo otwarte w 2014 roku interaktywne centrum interpretacji dziedzictwa przybliża historię Ostrowa Tumskiego i Poznania od początków jego istnienia z pomocą multimediów. Zostało też wyróżnione w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny oraz uzyskało tytuł jednego z 7 nowych Turystycznych Cudów Polski w konkursie „National Geographic”. W 2019 roku odwiedziło ją ponad 117 tys. osób. To jedna z najpopularniejszych atrakcji Poznania.

Bilety do Bramy Poznania będą rozdawane hotelowym gościom do 19 czerwca. Później w ręce turystów trafią bilety do Muzeum Narodowego w Poznaniu, posiadającego jedną z ważniejszych kolekcji w kraju. Można tam zobaczyć sztukę polską i europejską od starożytności po współczesność na wystawach zaaranżowanych w niezwykle ciekawy sposób. Warto dodać, że w tym muzeum znajduje się obraz Moneta „Plaża w Pourville”.  To jedyny obraz tego artysty w kraju i ten sam, który został widowiskowo skradziony z gmachu muzeum we wrześniu 2000 roku.

PLOT

5 1 vote
Oceń artykuł

2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze