Poznań: Bezpłatne bilety do muzeów. Na zachętę dla turystów

oferta PLOT dla turystów fot. PLOT W. Mania
Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna przygotowała akcję, by zachęcić turystów do przyjazdu do Poznania. Od 22 maja goście hoteli współpracujących z PLOT będą mogli otrzymać bezpłatne bilety do muzeów.

Luzowanie obostrzeń umożliwiło ponowne otwarcie hoteli, muzeów i wielu atrakcji turystycznych. Jednak po długim czasie zamknięcia z powodu pandemii wielu z nich ma problem, by się otworzyć, a ponownego rozpoczęcia zarabiania na turystyce miejskiej nie ułatwia to, że turystów ciągle jeszcze jest niewielu.

– Dlatego Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna we współpracy ze zrzeszonymi w niej hotelami i najważniejszymi atrakcjami turystycznymi miasta zaproponowała akcję, które celem jest stworzenie dodatkowej zachęty do spędzenia czasu w Poznaniu i skorzystaniu z jego oferty – mówi Jan Mazurczak, prezes zarządu PLOT. – Od 22 maja przez kolejne cztery tygodnie goście hotelowi otrzymają bezpłatne bilety do Bramy Poznania.

A to prawdziwa okazja, bo otwarte w 2014 roku interaktywne centrum interpretacji dziedzictwa przybliża historię Ostrowa Tumskiego i Poznania od początków jego istnienia z pomocą multimediów. Zostało też wyróżnione w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny oraz uzyskało tytuł jednego z 7 nowych Turystycznych Cudów Polski w konkursie „National Geographic”. W 2019 roku odwiedziło ją ponad 117 tys. osób. To jedna z najpopularniejszych atrakcji Poznania.

Bilety do Bramy Poznania będą rozdawane hotelowym gościom do 19 czerwca. Później w ręce turystów trafią bilety do Muzeum Narodowego w Poznaniu, posiadającego jedną z ważniejszych kolekcji w kraju. Można tam zobaczyć sztukę polską i europejską od starożytności po współczesność na wystawach zaaranżowanych w niezwykle ciekawy sposób. Warto dodać, że w tym muzeum znajduje się obraz Moneta „Plaża w Pourville”.  To jedyny obraz tego artysty w kraju i ten sam, który został widowiskowo skradziony z gmachu muzeum we wrześniu 2000 roku.

PLOT

Podziel się: