Poznań: Betlejemskie Światło Pokoju u wojewody

Wojewoda Łukasz Mikołajczyk fot. WUW
Symbol braterstwa i pojednania, czyli Betlejemskie Światełko Pokoju, dotarło także do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Od druhów z chorągwi wielkopolskiej ZHP im. Powstańców Wielkopolskich z komendantem – harcmistrzem Tomaszem Kujaczyńskim na czele, przyjął je Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski.

– Święta Bożego Narodzenia to taki piękny czas, to czas dla wszystkich bardzo wyjątkowy – przypomniał wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. Nawiązał także do słów Matki Teresy z Kalkuty, która mówiła: „Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie”.

Do życzeń wojewody przyłączyli się także wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska oraz dyrektor generalny Jacek Woźniak. Słowo boże wygłosił kapelan pracowników administracji ks. dr Rafał Pajszczyk.

Hasłem tegorocznego Betlejemskiego Światła Pokoju jest „Światło, które daje moc”. Nawiązuje do słów Jana Pawła II wypowiedzianych na krakowskich Błoniach w 1979 r. Spotkanie uświetnił fragment kolędy Karola Kurpińskiego do słów Franciszka Karpińskiego przy akompaniamencie Rafała Renza.

WUW, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: