Poznań: Betlejem i Festiwal Rzeźby Lodowej odwołane!

Świąteczna Parada w Betlejem Poznańskim fot. Sławek Wąchała
Betlejem Poznańskie w tym roku się nie odbędzie – poinformowały władze miasta. Nie będzie też Festiwalu Rzeźby Lodowej. Decyzje są podyktowane względami bezpieczeństwa.

Młyńskie koło – skąd podziwiać można panoramę miasta, karuzele – czyli frajda dla najmłodszych, stoiska ze smakołykami i świątecznymi prezentami oraz wiele wydarzeń towarzyszących – to wszystko składało się na bożonarodzeniową atmosferę, która co roku towarzyszyła poznaniakom i turystom na placu Wolności i Starym Rynku. Niestety, w tym roku Betlejem Poznańskie musi zostać odwołane, tak samo jak Festiwal Rzeźby Lodowej.

Sytuacja epidemiczna w całym kraju, również w stolicy Wielkopolski jest niepokojąca. Okoliczności, w jakich się znaleźliśmy, wymagają podjęcia zdecydowanych kroków. W trosce o zdrowie poznaniaków i turystów, którzy zawsze chętnie odwiedzali Poznań przed świętami Bożego Narodzenia, organizatorzy wydarzenia, wspólnie z Zespołem ds. monitorowania zagrożeń związanych z koronawirusem, zdecydowali o odwołaniu tegorocznego Betlejem Poznańskiego.

Decyzja o odwołaniu Betlejem jest ogłoszona z dużym wyprzedzeniem. Podjęte kroki wynikają z troski o wystawców i partnerów, zaangażowanych w organizację jarmarku bożonarodzeniowego i imprez towarzyszących. Dzięki temu nie poczynią oni przygotowań (np. nie zamówią towaru), co pozwoli im uniknąć dodatkowych strat.

– To bardzo trudny rok. Mamy jednak nadzieję, że będziemy mogli spotkać się tu za rok i znów poczuć tę wspaniałą świąteczną atmosferę. Tymczasem pozostaje mi życzyć poznaniakom zdrowia i optymizmu – mówi Iwona Rafińska, prezes spółki Targowiska.

UMP, el

Podziel się: