Poznań: Będzie przebudowa Wartostrady! Wpłynęło pięć ofert

Wartostrada wschód fot. PIM
Zakończono przyjmowanie ofert w przetargu, który wyłoni wykonawcę projektu i przebudowy Wartostrady na odcinku wzdłuż wschodniego brzegu rzeki, między mostami Królowej Jadwigi a Przemysła I. Wpłynęło pięć ofert.

– Trzy z nich mieszczą się w kwocie, którą zamierzamy przeznaczyć na realizację inwestycji. Trwa weryfikacja nadesłanych dokumentów. Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na zaprojektowanie i przebudowę ścieżki będzie miał 420 dni od podpisania umowy – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Przetarg dotyczy istniejącej ścieżki pieszo-rowerowej, która znajduje się na wale przeciwpowodziowym rzeki i w znacznej części biegnie przez Park nad Wartą od strony osiedla Piastowskiego. Ten liczący ponad 1,8 km odcinek traktu jest obecnie w fatalnym stanie: nierówny i spękany. Wiele do życzenia pozostawia też jego oznakowanie – miejscami jest kompletnie niewidoczne, co sprawia, że rowerzyści jadą częścią dla pieszych, a piesi spacerują częścią dla rowerzystów. To generuje niebezpieczne sytuacje, bo ruch na tej trasie jest duży,

Dzięki przebudowie jego użytkowanie będzie bardziej komfortowe i bezpieczniejsze. Odcinek zostanie wyposażony także w monitoring, nowe oświetlenie i małą architekturę.

Trasa będzie miała 6 metrów szerokości. Jedna jej połowa będzie przeznaczona dla pieszych, druga – dla rowerzystów.

PIM, el

Podziel się: