Poznań: Będzie protest egzaminatorów WORD. Egzaminy będą odwołane!

WORD Poznań fot. WORD Poznań

Rozmowy pracowników Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego z Ministerstwem Infrastruktury nie dały efektów, w związku z tym egzaminatorzy zapowiadają kolejną akcję protestacyjną – także w Poznaniu. W tym czasie nie będą się odbywać egzaminy.

Protest egzaminatorów WORD jest efektem braku podwyżek płac, które od 14 lat pozostają na tym samym poziomie – i cen za prawo jazdy, które również od lat się nie zmieniły. Egzaminatorzy chcą podwyżek pensji i stawek za prawo jazdy. To są ich główne postulaty.

27 regionalnych ośrodków WORD, jak podaje telewizja WTK, protestowało już miesiąc temu. Jednak protest został przerwany ze względu na rozpoczęcie rozmów z Ministerstwem Infrastruktury, które obiecało powołanie zespołu roboczego w sprawie postulatów egzaminatorów.

Ale pod koniec lipca Rafał Weber, wiceminister infrastruktury, zapowiedział, że podwyżek dla egzaminatorów nie będzie. Pracownicy WORD wznowili więc protest w kilku miastach w Polsce – do protestujących w tym tygodniu chce także dołączyć Poznań na jeden dzień. Kiedy? Jeszcze nie wiadomo. Tomasz Talarczyk, egzaminator i członek związku zawodowego poznańskiego WORD powiedział telewizji WTK, że 9 sierpnia zostanie wydane oświadczenie z terminem protestu.

Jak będzie wyglądał protest? Egzaminatorzy zamierzają tego dnia wziąć wolne na żądanie, więc nie będą się mogły odbyć żadne egzaminy. Jednak jak podkreślili, zostanie to zapowiedziane z wyprzedzeniem, by można było poinformować wcześniej klientów o proteście i by nie ucierpieli oni z tego powodu.