Poznań w czasie pandemii

Poznań: Będzie pomoc dla restauratorów?

Miasto Poznań przygotowuje pakiet preferencyjnych zasad, które wspomogą działalność przedsiębiorców prowadzących kawiarnie, bary i restauracje. Pomoc dotyczy otwierania ogródków gastronomicznych.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że bary, kawiarnie i restauracje będą mogły wznowić działalność 18 maja, a klientów będzie można obsługiwać wyłącznie w ogródkach gastronomicznych. Choć wiadomości te dotąd nie zostały potwierdzone przez rządzących i nadal nieznane są obostrzenia sanitarne, którymi mieliby się kierować przedsiębiorcy, władze miasta biorą pod uwagę taką ewentualność.

Miejscy urzędnicy przygotowują pakiet preferencyjnych zasad skierowanych do właścicieli barów, kawiarni i restauracji. Procedury, które należy spełnić, by otworzyć ogródek, zostaną uproszczone – tak, aby były jak najmniej kłopotliwe dla restauratorów. W planach są też ulgi finansowe (minimalna, symboliczna opłata w pierwszych 30 dniach działalności i znaczące rabaty w kolejnych miesiącach). Wszystko to ma wspomóc przedsiębiorców i zachęcić ich do otwierania ogródków gastronomicznych. Szczegóły zostaną przedstawione w ciągu najbliższych dni (jeśli rząd potwierdzi nieoficjalne informacje o możliwości otwarcia ogródków gastronomicznych).

– Estrada Poznańska i Zarząd Dróg Miejskich, które administrują przestrzeń przeznaczoną pod taką działalność, przygotowują już możliwe do wprowadzenia rozwiązania. Jestem także po rozmowie z radnymi Koalicji Obywatelskiej, którzy chcą wesprzeć działania przedsiębiorców, prowadzących działalność gastronomiczną. Oczywiście szukając uproszczonych zasad funkcjonowania barów, kawiarni i restauracji musimy pamiętać o bezpieczeństwie i dobrych sąsiedzkich relacjach – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Przypomnijmy, że – jak informowaliśmy – wiadomość o otwarciu ogródków lokali gastronomicznych podał 5 maja RMF FM. Według informacji rozgłośni otwarte będą mogły być tylko te, które mają ogródki restauracyjne i kelnerów. Do sal w budynkach wstępu na razie nie będzie, więc te lokale, które nie mają ogródków albo działają w systemie samoobsługowym, będą musiały na otwarcie jeszcze trochę poczekać.

UMP, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze