Stary Rynek ogródki

Lokale otwarte od 18 maja?

Nie wszystkie i nie wszędzie – bo tylko te z ogródkami i obsługą kelnerską. Ale 18 maja maja być już otwarte, chyba że nastąpi nieoczekiwany zwrot w rozwoju pandemii i przybędzie nam zachorowań.

Taką informację podał dziś RMF FM – zdaniem rozgłośni rząd ma w planach otwarcie restauracji i barów od 18 maja. Jednak nie wszystkich. Otwarte będą mogły być tylko te, które mają ogródki restauracyjne i kelnerów. Do sal w budynkach wstępu na razie nie będzie, więc te lokale, które nie mają ogródków albo działają w systemie samoobsługowym, będą musiały na otwarcie jeszcze trochę poczekać. Chyba że otworzą ogródek i zatrudnią kelnerów…

Z punktu widzenia klientów ważne jest to, że nie będą musieli, siedząc w ogródku, mieć ani maseczki, ani rękawiczek. Natomiast lokal będzie musiał zadbać o to, by stoliki znajdowały się co najmniej o 2 metry od siebie.

A co z galeriami handlowymi? Także i tam gastronomia będzie mogła rozpocząć działalność na tych samych zasadach – obsługa kelnerska i stoliki co najmniej 2 metry od siebie.

el