nowy-wybieg 1 fot.PIM

Poznań: Będzie nowy wybieg dla żyraf i nosorożców

Podziel się!

Nowy, całoroczny wybieg dla żyraf i nosorożców, wyposażony w pomieszczenie dydaktyczne i umożliwiający oglądanie zwierząt również w okresie zimowym. Poznański Ogród Zoologiczny wzbogaci się o kolejne wyjątkowe miejsce.

Budynek, który ma powstać w pierwszej połowie 2021 roku, będzie miał dwie kondygnacje oraz zaplecza socjalne, magazynowe i techniczne. Zwiedzającym udostępniony zostanie ciąg komunikacyjny na parterze z pomieszczeniami sanitarnymi, które będą dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej sprawności motorycznej, poruszających się na wózkach. Na tej kondygnacji pojawią się także informacyjne tablice multimedialne. Na pierwszym piętrze do dyspozycji gości będzie natomiast antresola oraz sala projekcyjna.

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg, który wyłoni wykonawcę prac budowlanych. Chętni do wykonania inwestycji na złożenie swoich ofert mają czas do 20 września 2019 r.

PIM, el

Reklama

Podziel się!

3
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Poznaniak
Gość
Poznaniak

Znając nasze poznańskie nowe zoo wybieg będzie zrobiony tak aby oglądanie zwierząt było prawie niemożliwe. Pomimo takiego terenu i możliwości kiepska organizacja i logistyka.

Lukka Pok Priv
Gość
Lukka Pok Priv

Widze cement……

Krzysztof Górawski
Gość
Krzysztof Górawski

Lukka Pok Priv beton jak wszedzie w Pz betonoza