szpital Szwajcarska fot. UMP

Poznań: Bedzie nowy respirator dla szpitala przy Szwajcarskiej. Caritas zebrała 95 tys. zł

Trzy dni wystarczyły, aby zebrać potrzebną kwotę – 95 tys. zł. Zebrano nawet więcej, bo prawie 98 tys. “Jesteście wspaniali! Państwa gest z pewnością uratuje życie wielu ludziom. Bardzo mocno Wam za to dziękujemy” – napisali organizatorzy zbiórki.

Caritas Archidiecezji Poznańskiej uruchomiła zbiórkę w weekend – chodziło o zebranie środków na kupno nowego respiratora dla szpitala im. Strusia przy Szwajcarskiej. Potrzebne było 95 tys. zł i organizatorzy akcji mieli nadzieję, że uda się je zebrać szybko, bo zakażonych koronawirusem przybywa i lada dzień każdy respirator będzie na wagę złota.

Szybko – owszem. Ale nie w trzy dni! A tymczasem właśnie tyle wystarczyło, by na koncie znalazła się potrzebna kwota, a nawet trochę więcej.
“Dziękujemy Państwu za ogromne zaangażowanie się w zbiórkę środków finansowych na zakup respiratora dla szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu. Trzy dni wystarczyły, aby zebrać potrzebną kwotę – 95 tys. zł. Finalnie udało się zebrać blisko 98 tys. zł. Nadwyżka zostanie przeznaczona na przeciwdziałanie epidemii korona wirusa” – dziękują na swojej stronie działacze Caritas.

Caritas, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze