Poznań: Będzie nowe połączenie kolejowe z Warszawą

pociąg PKP Strzeszyn

Polregio zapowiedziało nowe połączenie z Poznania do Warszawy – ale przez Łódź. Podróż zajmie około 5 godzin, a pociągi będą kursować wyłącznie w dni robocze. To pierwsze połączenie pociągiem inteRegio na tej trasie od kilku lat.

Połączenie sfinansują marszałkowie wielkopolski i łódzki, a połączenia rusza 12 grudnia. Na tej trasie będzie kursować 11 par pociągów. Dwie pary (wyjazd z Warszawy w godzinach porannych i popołudniowych) mają być realizowane w relacji Warszawa Główna – Poznań Główny przez Łódź, Kalisz i Ostrów Wielkopolski. Jedna para (wyjazd z Warszawy popołudniu) kursować będzie natomiast w relacji Warszawa Główna – Ostrów Wielkopolski.

Na zachód od Łodzi pociągi będą się zatrzymywać na wszystkich przystankach – w uruchomieniu połączenia chodzi też o zwiększenie dostępności bezpośrednich połączeń w miastach między Poznaniem a Łodzią do trzech dużych miast: Poznania, Łodzi i Warszawy. To element walki z wykluczeniem transportowym w regionach poza dużymi miastami.

Źródło: rynek-kolejowy.pl


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978