Poznań: Będzie edukacja seksualna w szkołach?

Najpierw szkolenia przejdą nauczyciele, a później za ich pośrednictwem wiedza trafi do uczniów. Poznań wprowadza edukację seksualną do szkół.

Jak informuje „Głos Wielkopolski”, zajęcia z edukacji seksualnej będą prowadzone przez nauczycieli, którzy wcześniej zostaną odpowiednio przeszkoleni. Na ten cel miasto przeznaczyło 50 tys. zł. Zajęcia będą się odbywały jako cykl warsztatów, a przygotują je specjaliści z Uniwersytetu Medycznego we współpracy z Wielkopolską Izbą Lekarską. Chodzi tu nie tylko o przekazanie fachowej wiedzy, ale też sposobów jej przekazywania tak, by były adekwatne do wieku i potrzeb uczniów.

Edukacja seksualna planowana jest zarówno w szkołach średnich, jak i podstawowych dla klas VII oraz VIII. Zajęcia mają ruszyć w 2020 roku. Lekcje nie będą obowiązkowe, ale dodatkowe i pozalekcyjne. Na udział w nich będą musieli wyrazić zgodę rodzice.

Zdaniem Marty Mazurek, przewodniczącej Zespołu ds. Polityki Równości i Różnorodności, edukacja seksualna jest bardzo potrzebna w szkole. I tu nie chodzi o żadną seksualizację, tylko o przekazanie dziecku rzetelnej wiedzy do obrony. Żeby wiedziało, jak ma się zachować, gdy ktoś złoży mu propozycję naruszającą jego granice intymności, choćby rozebrania się – i żeby umiało wtedy powiedzieć „nie”.

Głos Wielkopolski, el


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978