Poznań widziany z góry, z ulicy Piekary fot. Sławek Wąchała
Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiedział blokady polskich miast, w tym Poznania, już od godziny 16.00. Gdzie można napotkać kłopoty z przejazdem?

Uczestniczki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet chcą blokować ruch samochodowy, ruch autobusowy, ruch tramwajowy, dojazd do lotniska, dojazd do dworca, drogi wylotowe z miasta oraz dojazdy do autostrady A2 i drogi S11.

Kobiety za kierownicą będą jeździły możliwie jak najwolniej, by zablokować ruch w takich miejscach jak Kaponiera, rondo Śródka, rondo Jana Nowaka Jeziorańskiego, rondo Starołęka czy ulica Bukowska.

Blokada dotyczy także dróg rowerowych, gdzie rowerzystki będą jeździć wolno zwłaszcza w centrum miasta. Wszędzie będą się też pojawiały piesze spacerujące po przejściach bez sygnalizacji świetlnej.

Z efektów specjalnych polecane jest oklejanie samochodu, zapraszanie znajomych i puszczanie z głośników Beyonce, Marii Peszek, Kayah lub Viki Gabor. Piesi mogą nosić transparenty, głośniki bezprzewodowe i flagi, tak samo rowerzyści.

Ogólnopolski Strajk Kobiet wzywa też do blokady zdalnej polegającej na zasypaniu mailami skrzynek mailowych posłów Prawa i Sprawiedliwości oraz Konfederacji.

Uwaga! Ogólnopolski Strajk Kobiet nie zachęca do łamania przepisów ani drogowych – ani antycovidowych. A o 19.00 wszyscy spotykają się ponownie na placu Wolności, bo niezależnie od blokad ulic w poniedziałek o godz. 19 na placu Wolności w Poznaniu ma się odbyć kolejna manifestacja przeciwników zakazu aborcji.

Przed blokadami ostrzega też policja.

„Możliwe utrudnienia w ruchu drogowym w całym kraju w związku z planowanymi protestami. Policjanci będą robić wszystko, aby w miarę możliwości upłynnić ruch i zorganizować objazdy. Postaramy się, aby utrudnienia były jak najmniej dotkliwe dla kierowców” – poinformowała Komenda Główna Policji.

el

Podziel się: