Poznań: Będą produkować meble na żywo. A potem wyślą je do Ukrainy

Drema 2022 fot. MTP

Trzydzieści zestawów mebli, które powstaną w Fabryce Mebli na Żywo na MTP podczas tegorocznych targów Drema, po imprezie pojedzie do dzieci z domów dziecka w Ukrainie.

Przez cztery dni w pawilonie 6 na stoiskach 33-36 będzie działała Fabryka Mebli na Żywo. Studentki i studenci Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UP oraz pomagające im roboty Kawasaki przygotują 30 zestawów łóżek, szaf i półek ściennych. Meble będą od razu pakowane i po Dremie pojadą do Lwowa, do Centrum Rehabilitacji i Edukacji DREAM, w którym obecnie przebywają dzieci z domów dziecka w Ługańsku i Doniecku.

Rozpoczęte 13 września Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego Drema to impreza, która prezentuje wszystko, co jest potrzebne obróbki drewna: roboty, linie produkcyjne mebli, maszyny, narzędzia, programy do projektowania mebli. Oprócz Fabryki Mebli na Żywo można tam podziwiać ofertę dla majsterkowiczów (Drema Hobby), dla Narzędzioholików (Tools Salon), zmagania w XXI Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ.

Swój udział w targach zapowiedziało ponad 300 wystawców z 15 państw. Targi potrwają do 16 września.