dworzec PKP Poznań

Poznań: Będą nowe schody na dworcu – obiecuje PKP

Awarie ruchomych schodów są utrapieniem podróżnych na Dworcu Głównym w Poznaniu. Ale, jak obiecuje PKP, problemy mają się skończyć. Schody zostaną wymienione. Miejmy nadzieję, że tym razem na takie, które będą się mniej psuły.

Jak powiedział Radiu Poznań Michał Stilger, rzecznik prasowy PKP S.A., spółka zdaje sobie sprawę z tego, jak uciążliwe dla podróżnych są niedziałające schody i że do awarii na Dworcu Poznań Główny dochodzi wyjątkowo często.

Nowym problemem, który pojawił się ostatnio i sprawił, że schody znów nie działają – było ich… zużycie. Okazuje się, że mimo działania w kratkę stopnie zdążyły się już zużyć na tyle, że schody trzeba było wyłączyć ze względów bezpieczeństwa.

PKP bada teraz, jak to możliwe, że schody zużyły się tak szybko, skoro najczęściej nie działały – i przygotowuje się do wymiany ich na nowe.

To dobra wiadomość i dająca nadzieję, że wreszcie schody na dworcu zaczną działać tak jak powinny. Niestety, jest też i zła. Do czasu wymiany schodów na nowe pasażerowie muszą się liczyć z tym, że schody będą unieruchomione znacznie częściej.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze