Poznań: Bazgrał po donicach na Wrocławskiej. Pod… kamerą monitoringu

niszczenie donic Wrocławska fot. SMMP
Kolejny wandal został przyłapany na gorącym uczynku dzięki kamerom. – Pewnie nie wiedział, że nasi operatorzy monitoringu obserwują obrazy z kamer nawet o 3:30 nad ranem – komentują strażnicy miejscy.

Zdarzenie miało miejsce na ulicy Wrocławskiej, o godzinie 3:30, a sprawcą był młody mężczyzna na rowerze, który najwyraźniej myślał, że go nie widać. Tymczasem operator monitoringu miejskiego cały czas obserwował, jak „artysta” maluje markerem tagi na donicach ustawionych na ul. Wrocławskiej i nakleja wlepki na skrzynkę gazową – i powiadomił o tym policję.

Patrol zatrzymał mężczyznę, gdy ten dokumentował swoje dzieło telefonem i dumnie się mu przyglądał. Został zatrzymany i zabrany (razem z rowerem) na KP Stare Miasto.

– W tym tygodniu pisaliśmy już aktach wandalizmu i niszczeniu mienia przez grupy ludzi, którzy pragnęli uzewnętrznić swój artyzm na przedmiotach miejskiej infrastruktury i nie tylko – komentuje Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy SMMP w Poznaniu. – Kolejny „artysta” chyba tej informacji nie widział i dlatego być może nie wiedział, że nasi operatorzy monitoringu obserwują obrazy z kamer nawet o 3:30 nad ranem. Absolutnie nie godzimy się na takie postępowanie, dlatego takie oraz inne sytuacje natychmiast zgłaszane są odpowiednim służbom.

SMMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: