Poznań panorama fot. Sławek Wąchała

Poznań: Barmanka dodała cyfrę do rachunku. Grozi jej 8 lat więzienia

Policjanci z Komisariatu Policji na Starym Mieście zatrzymali barmankę jednego z lokali na Starym Rynku. Kobieta w ubiegłym roku dopisała cyfrę do rachunku klienta, który w efekcie zapłacił 9 razy więcej niż powinien.

Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o oszustwie latem ubiegłego roku. Mężczyzna podczas pobytu w jednym z nocnych klubów kupował napoje, a barmanka, gdy przyjmowała zapłatę, zawyżyła rachunek dodając do niego jedną cyfrę. Mężczyzna zapłacił w rezultacie dziewięć razy więcej niż powinien.

Kryminalni oraz policjanci z pionu dochodzeniowo – śledczego przede wszystkim ustalili okoliczności tego przestępstwa, a następnie zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu w lokalu. Analizując je odkryli, że rzeczywiście kobieta w pewnym momencie wykorzystała nieuwagę pokrzywdzonego klienta i w trakcie płatności za pomocą terminala dodała do wartości rachunku jedną cyfrę, co sprawiło, że kwota do zapłacenia stała się dziewięć razy wyższa.

Kobieta została zatrzymana w listopadzie ubiegłego roku, usłyszała zarzut oszustwa, a teraz do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko niej. Grozi jej do 8 lat więzienia.