Sprawdzanie zgód TCF
piątek, 4 lipca, 2025

Poznań: Bamberka z nietypowymi atrybutami

W jednej ręce trzymała wieszaki, w drugiej krzyż, ubrana była w fartuch z piorunem Strajku Kobiet, a na głowie miała tęczową koronę. Tak wyglądała dzisiaj wkurzona poznańska Bamberka.

Wkurzona – bo pod nią znajdował się plakat z napisem „Mamy dość”. Ubranka z piorunami dostały też poznańskie koziołki stojące przy urzędzie miasta.

Zdjęcie opublikowała na swoim profilu Grupa Stonewall, opatrując je komentarzem: „Walka trwa! Poznańska Bamberka też ma dość. Podobno to nie koniec akcji na terenie naszego miasta”.

Jakie to będą akcje – jeszcze nie wiadomo. Na pewno w sobotę o 17.00 będzie warto wybrać się na spacer z placu Wolności. Spacer będzie się odbywał pod hasłem „Wszyscy jesteśmy kobietami”.

el

Obserwuj nas w Google News!

Nie przegap najnowszych artykułów i wiadomości. Dołącz do naszych czytelników w Google News.

Obserwuj nas w Google News

Masz dla nas ważną informację?

Zauważyłeś problem w mieście? Masz ciekawe zdjęcie, historię lub chcesz zgłosić sprawę wymagającą uwagi? Napisz do naszej redakcji i pomóż nam informować lokalną społeczność!

Skontaktuj się z nami
Strona głównaLifestylePoznań: Bamberka z nietypowymi atrybutami