Poznań: Bajzel, czyli Ogród Szeląg zaprasza na koncert

Bajzel, Ogród Szeląg
O godzinie 20.00 w Ogrodzie Szeląg wystąpi jeden z bardziej niezwykłych i wszechstronnych polskich muzyków – czyli Bajzel.

Bajzel to chodząca machina muzyczna. Jego koncerty wyróżnia nietypowa, oryginalna kompozycja powstała z przeplatania wielu gatunków. Przy pomocy zapętlania sampli perkusyjnych, gitar i wokali śpiewanych na żywo tworzy muzykę przypominającą kilkuosobowy zespół.

To człowiek orkiestra – tak naprawdę nie do końca mieszczący się w jakichkolwiek schematach czy gatunkach muzycznych. Sam pisze teksty, tworzy muzykę, śpiewa, gra, recytuje. Looper, gitara, elektronika, bit, melodia i rock and roll! Niedowierzanie, że w pojedynkę można to czego inni całymi latami i dużymi składami. Bezwzględnie tanecznie i zabawowo.

Od 2011 roku wraz z Jackiem „Budyniem” Szymkiewiczem (Pogodno) tworzą duet Babu Król, z którym również stale koncertują. Od 2018 jak Babu Król współtworzy projekt Nowa Fala Polskiego Dancingu, razem z poznańskim zespołem Smutne Piosenki.

Muzyk ma na swoim koncie kilkaset koncertów w kraju i za granicą ( m. in. Stany Zjednoczone, Hiszpania, Holandia, Belgia, Francja, Czechy). Grał trasy m.in z Pogodno, Kasią Nosowską, Strachy Na Lachy, Lao Che.

Ogród Szeląg, el

Podziel się: