Avenida

Poznań: Avenida udostępniła bezpłatnie toalety. Z powodu koronawirusa

Nasz Użytkownik napisał do nas oburzony, że w dobie zagrożenia koronawirusem w Galerii Avenida nie ma miejsca, w którym można umyć ręce. Jak zapewnia dyrekcja galerii – toalety są już bezpłatne.

“Wszędzie mówi się o profilaktyce w związku z koronawirusem, ale galerii Avenida widocznie to nie dotyczy. Brak możliwości umycia rąk w całej galerii, bo „płatność za toaletę tylko gotówką, kart nie przyjmujemy”. To jest niepoważne” – napisał do nas jeden z naszych Użytkowników.

Inny zwraca uwagę na fakt, że można tam zapłacić wyłącznie gotówką. “To stwarza dodatkowe zagrożenie” – pisze. Kolejna  Użytkowniczka ma zastrzeżenia do samego wejścia do toalet, które zamknięte jest kołowrotkiem z automatem do płacenia. “Wielu przedmiotów trzeba dotknąć, by się dostać do toalety, nie mówiąc już o opłatach gotówką, co jest obecnie szczególnie niebezpieczne” – podkreśla.

Jak wyjaśniła dyrekcja Avenidy, toaletami na terenie centrum zarządza zewnętrzna firma Sanifair. I w związku z pojawieniem się w Polsce koronawirusa, dyrekcja zwróciła się do firmy z prośbą o bezpłatne udostępnienie toalet klientom – a firma zdecydowała, że toalety zostaną
udostępnione klientom bezpłatnie w celu mycia rąk.

“Niezależnie od tego, w naszym Centrum wprowadziliśmy szereg działań prewencyjnych, które mają zapewnić bezpieczeństwo naszym Klientom, Pracownikom i Najemcom” – czytamy w odpowiedzi. – “Zwiększyliśmy częstotliwość i intensywność czyszczenia i dezynfekcji – zwłaszcza w miejscach takich jak poręcze schodów, klamki drzwi, blaty robocze.

Na drzwiach wejściowych do Centrum zamieściliśmy informację, jak zapobiegać zakażeniu koronawirusem wraz z kontaktem na infolinię w przypadku pytań lub niepokojących objawów. W toaletach dla pracowników wymieniliśmy mydło na antybakteryjne i antywirusowe, zamieściliśmy także informację wraz z instrukcją przedstawiającą prawidłowy proces mycia rąk.

Wszyscy pracownicy w Centrum i Najemcy zostali uwrażliwieni na zaistniałą sytuację i poinformowani o podjętych działaniach i odpowiednich zaleceniach dotyczących zachowania (np. wskazówki dotyczące regularnego i dokładnego mycia rąk, stosowania dostarczonych środków dezynfekujących). Jesteśmy także w ścisłym regularnym kontakcie z władzami i stale monitorujemy aktualny rozwój sytuacji, aby podejmować wszelkie niezbędne działania. Na ten moment nie jest planowane zamknięcie Centrum. Również godziny otwarcia nie uległy zmianie”.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
10 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze