Konfederacja Jakub Mierzejewski Justyna Socha i Ryszard Oszmian

Poznań: Atak na działaczy Konfederacji

Uderzenie w głowę i atak gazem pieprzowym – tak zaatakowani zostali działacze Konfederacji zbierający podpisy pod listami poparcia dla Krzysztofa Bosaka, kandydata na urząd Prezydenta RP. Sprawą zajmuje się już policja.

Atak miał miejsce około godziny 13.00, na ulicy Półwiejskiej. Działacze właśnie się pakowali, żeby na dziś zakończyć akcję.
“Nieznani sprawcy jednego z uczestników zbiórki zaatakowali gazem pieprzowym, drugi został uderzony w głowę” – relacjonował na swoim FB Jakub Mierzejewski, prezes zarządu okręgowego partii. – “Sprawa została zgłoszona na Komisariacie Policji Poznań Stare Miasto (Aleje Marcinkowskiego 31)”.

Jak zeznają poszkodowani działacze, podeszły do nich dwie osoby ubrane na czarno i zapytały, czy są z Konfederacji. Gdy odpowiedzieli twierdząco, wówczas jeden z nich został uderzony w głowę, a drugi zaatakowany gazem pieprzowym. Sprawcy uciekli.

Wielkopolska policja potwierdza zgłoszenie sprawy i to, że zaatakowani mężczyźni złożyli już zeznania. Przy ustaleniu sprawców akcji z pewnością pomocny będzie miejski monitoring i kamery przemysłowe okolicznych biur.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
56 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze