Konfederacja Jakub Mierzejewski Justyna Socha i Ryszard Oszmian

Poznań: Atak na działaczy Konfederacji

Uderzenie w głowę i atak gazem pieprzowym – tak zaatakowani zostali działacze Konfederacji zbierający podpisy pod listami poparcia dla Krzysztofa Bosaka, kandydata na urząd Prezydenta RP. Sprawą zajmuje się już policja.
Reklama - dalsza część artykułu znajduje się poniżej

Atak miał miejsce około godziny 13.00, na ulicy Półwiejskiej. Działacze właśnie się pakowali, żeby na dziś zakończyć akcję.
“Nieznani sprawcy jednego z uczestników zbiórki zaatakowali gazem pieprzowym, drugi został uderzony w głowę” – relacjonował na swoim FB Jakub Mierzejewski, prezes zarządu okręgowego partii. – “Sprawa została zgłoszona na Komisariacie Policji Poznań Stare Miasto (Aleje Marcinkowskiego 31)”.

Jak zeznają poszkodowani działacze, podeszły do nich dwie osoby ubrane na czarno i zapytały, czy są z Konfederacji. Gdy odpowiedzieli twierdząco, wówczas jeden z nich został uderzony w głowę, a drugi zaatakowany gazem pieprzowym. Sprawcy uciekli.

Wielkopolska policja potwierdza zgłoszenie sprawy i to, że zaatakowani mężczyźni złożyli już zeznania. Przy ustaleniu sprawców akcji z pewnością pomocny będzie miejski monitoring i kamery przemysłowe okolicznych biur.

el

56
Dodaj komentarz

avatar
Dana Starosta
Dana Starosta

Kto sieje, ten zbiera

Grażyna Kowalska
Grażyna Kowalska

A monitoringi pewnie znowu się popsują…….

Grazyna Rosinska
Grazyna Rosinska

Co się dzieje? Moje rodzinne miasto /WOLNE MIASTO POZNAŃ/m.in.reprezentują ludzie o tak niskiej kulturze… nie do uwierzenia. Czyżby PiS-owi udało się zasiać aż tak daleko idącą nienawiść .

Stanisław Wilk
Stanisław Wilk

Pan Bosak nie musi być moim kandydatem – ale fizyczny napad na działaczy, to przejaw moralnego zdziczenia propagowany przez obecnie rządzącą partię … przy czym jak obserwuję, takie zachowania są też możliwe ze strony niektórych “popieraczy” opozycji.

Grzegorz Borys
Grzegorz Borys

Czyżby rozczarowany wyborca? To raczej coś z arsenału ich zwolenników…