Poznań: Atak antyszczepionkowców na Termy Maltańskie?

Termy Maltańskie
Na adres mailowy biura obsługi klienta Term Maltańskich nadszedł mail z informacją o podłożonych ładunkach wybuchowych, jeśli „nie przestaną kłuć ludzi”. Z powodu maila w niedzielę trzeba było ewakuować prawie 2 tysiące osób.

Jak poinformowało Radio Poznań, mail z pogróżkami nadszedł o godzinie 17.15 na adres biura obsługi klienta. Znajdowała się w nim informacja, że przy kasie dla zaszczepionych i w aquaparku są bomby, a jeśli w termach nie przestaną „kłuć Polaków”, to bomby zostaną podłożone także w innych miejscach Poznania.

Po informacji natychmiast ewakuowano 1800 osób obecnych w budynkach – na czas sprawdzania term przez saperów czekali na zewnątrz, zaopatrzeni w koce.

Saperzy przeszukiwali budynek przez godzinę i nie znaleźli żadnej bomby. Klienci wrócili więc do basenów z czasem na biletach wydłużonym o czas akcji saperów.

Dodajmy, że w Termach Maltańskich nie działa punkt szczepień – jak uznało Radio Poznań, autorowi maila chodziło zapewne o ułatwienia dla osób zaszczepionych, jakie obowiązują w placówce. Zaszczepieni mają do dyspozycji oddzielną kasę i nie są wliczani do limitu klientów – zgodnie z wytycznymi rządowymi zresztą.

Jerzy Krężlewski, prezes Term Maltańskich, jest zdania, że to atak na ideę szczepień jako taką. Jednak nie zamierza zamykać oddzielnej kasy dla osób zaszczepionych, bo nie chce dać się zastraszyć antyszczepionkowym terrorystom, poza tym istnienie takiej kasy sprawia, że osoby zaszczepione nie stoją w kolejkach do innych kas – a więc na jej istnieniu korzystają też niezaszczepieni.

Obecnie sprawą zajmuje się policja – wydział zwalczania cyberprzestępczości pracuje nad znalezieniem autora maila. Warto dodać, że za fałszywy alarm bombowy grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia, a także konieczność zapłacenia za akcję saperów.