Poznań: Apel dla Nieumarłych, czyli gwiazdy przeciwko wykorzystywaniu zwierząt

Apel dla Nieumarłych Zoo Poznań fot. Sławek Wąchała
Aktorki Maja Ostaszewska, Agata Buzek, wydawca Jerzy Illg oraz muzyk Zbigniew Hołdys wszyscy byli gośćmi Apelu dla Nieumarłych, który dziś odbywał się w poznańskim zoo.

Apel dla Nieumarłych to wezwanie do ochrony zwierząt oraz polskiego i światowego dziedzictwa przyrodniczego. Specjalny apel w tej sprawie odczytali dziś w poznańskim zoo specjalni goście, zaproszeni przed dyrektor Ewę Zgrabczyńską: aktorki Maja Ostaszewska i Agata Buzek. Wcześniej w Domu Księży Emerytów została odprawiona specjalna msza święta w intencji braci mniejszych.

Obie aktorki same zgłosiły chęć udziału w uroczystości Maja Ostaszewska jest buddystką i wegetarianką, obie z Agatą Buzek wielokrotnie brały udział w akcjach propagujących wiedzę o potrzebie ochrony zwierząt i konieczności otaczania natury – i zwierząt, i roślin, szczególną troską. Nic wiec dziwnego, że same chciały wziąć udział w uroczystości w poznańskim zoo, które – zwłaszcza ostatnio – słynie ze skutecznych działań, jeśli chodzi o ratowanie zwierząt i propagowanie wiedzy o nich.

Uroczystości towarzyszył performance w wykonaniu tancerzy Polskiego Teatru Tańca, podczas którego wszyscy odwiedzający mogli się poczuć przez chwilę jak zwierzęta, przetrzymywane w koszmarnych warunkach, w ciasnych klatkach i pozbawione wolności, a do tego zmuszane, często głodem i biciem, do wykonywania cyrkowych sztuczek.

Po odczytaniu apelu wszyscy goście wyruszyli na wycieczkę szlakiem zwierząt azylowanych – bo każdy oczywiście, ze Zbigniewem Hołdysem na czele, który słynie jako wielki fan uratowanych tygrysów – chciał zobaczyć Gogha i Kana na własne oczy…

el fot. Sławek Wąchała

Apel GOGH dziś w Zoo Poznań Official Site__cc Maja Ostaszewska Agata Buzek Ewa Zgrabczyńska- Rebelia GOGH #teatrtańca

Opublikowany przez Zbigniewa Hołdysa Niedziela, 1 marca 2020

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: