wtorek, 5 grudnia, 2023

Poznań: Anastazja Molga wygrała z Waldemarem Witkowskim. Wyrok jest prawomocny

Anastazja Molga, szefowa Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów, nie naruszyła dóbr osobistych Waldemara Witkowskiego, prezesa SM Ciegielskiego. Tak uznał Sąd Apelacyjny w Poznaniu.

Sprawa zaczęła się od… internetowej kłótni. Waldemar Witkowski, który poza tym, że jest prezesem spółdzielni, jest też działaczem Unii Pracy, napisał w jednym z portali społecznościowych, że “człowiek jest najważniejszy”. Anastazja Molga skomentowała to pisząc: “Szkoda, że pan tak nie mówił, gdy wyrzucał z mieszkania człowieka przykutego do łóżka i to w dodatku przed Świętami Bożego Narodzenia. Wtedy najważniejsze było mieszkanie, które i tak stało puste”.

Prezes Witkowski poczuł się urażony wpisem działaczki. Żądał przeprosin, wpłaty 10 tysięcy zł na cele społeczne i wytoczył jej sprawę, która oparła się aż o sąd apelacyjny. Zgodnie z jego wyrokiem – jak podaje Radio Poznań – zarzuty prezesa Witkowskiego są całkowicie nieuzasadnione, słowa działaczki stanowią dopuszczalną krytykę i miały charakter wyłącznie ocenny. On sam, jako osoba publiczna, powinien wykazywać się większą odpornością na krytykę społeczną swoich zachowań.

Wyrok sądu jest prawomocny. Waldemara Witkowskiego nie było na jego ogłoszeniu, była natomiast Anastazja Molga, która stwierdziła, że cieszy się z wyroku, uważa go za sukces, szkoda tylko, ze musiała stracić na to tyle czasu.

Radio Poznań, el

Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoPoznań: Anastazja Molga wygrała z Waldemarem Witkowskim. Wyrok jest prawomocny