Poznań: Amor, Psyche i internet

UAM
Czym byłby 7 maja bez Koncertu Majowego? W dzień 101 urodzin Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu rektor prof. Andrzej Lesicki zachęca do słuchania muzyki w nieco zmienionej formie – online.

O godz. 18.00 rozpocznie się koncert „Amor i Psyche” – utwór finałowy Universitas Cantat 2017 przygotowany przez prof. Krzysztofa Szydzisza wraz z połączonymi chórami biorącymi udział w festiwalu. Koncert opatrzony będzie okolicznościowym słowem wstępnym rektora.

– Przenieśmy się w muzyczną podróż i, pozostając w swoich domach, przed ekranami, tęskniąc za wnętrzem i akustyką naszej Auli, a przede wszystkim za bezpośrednim kontaktem ze sobą, wysłuchajmy koncertu. Niech to, co niewyrażalne słowem, dopełni muzyka – mówi rektor, prof. Andrzej Lesicki.

Przypomnijmy, że to właśnie 7 maja 1919 roku odbyła się pierwsza inauguracja Wszechnicy Piastowskiej – dzisiejszego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zwykle w tych dniach społeczność uczelni radośnie świętuje i upamiętnia wydarzenia związane z początkiem uniwersytetu. W minionym roku UAM wraz z Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego, Uniwersytetem Przyrodniczym i Akademią Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego hucznie obchodziły jubileusz 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego.

Koncertu będzie można posłuchać tutaj.

UAM, el