wsparcie od grupy Amica 2 fot. UMP

Poznań: Amica przyjechała z pomocą dla szpitala im. Strusia

5 aparatów wspomagających oddychanie, 500 strojów i gogli ochronnych, 2 tys. szt. maseczek FFP2 i lodówka. To kolejny dar przekazany przez Grupę Amica szpitalowi miejskiemu im. Józefa Strusia w Poznaniu.

– Każda, nawet najmniejsza, darowizna na rzecz szpitala jest dla nas niezwykle cenna – podkreśla Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania – Ale przekazanie środków ochrony osobistej i sprzętu medycznego zasługuje na wyjątkowe podziękowania. To dzięki takim darom poznańscy lekarze mogą jeszcze skuteczniej walczyć z koronawirusem. Silny i szczery patriotyzm lokalny zawsze był dumą poznaniaków i Wielkopolan. Dziś przedsiębiorcy z regionu udowadniają, że można na nich liczyć nawet w trudnych czasach – za co bardzo dziękuję!

To nie pierwsza taka pomoc. Ponad miesiąc temu Grupa Amica przekazała poznańskiemu szpitalowi 200 tysięcy złotych. Dziś Marcin Bilik, wiceprezes ds. operacyjnych, przekazał kolejną darowiznę, tym razem rzeczową. Do lecznicy trafiło 5 aparatów wspomagających oddychanie, 500 strojów i gogli ochronnych, 2 tys. szt. maseczek FFP2 i lodówka.

– Wielkopolanie potrafią jednoczyć się w trudnych chwilach, a przeciwdziałanie zakażeniom i powstrzymanie rozprzestrzeniania się tej śmiertelnej choroby w regionie to nasza wspólna sprawa: społeczeństwa, wspólnot samorządowych, lokalnych władz oraz firm prywatnych – mówi Marcin Bilik. – Amica tak to postrzega od samego początku pojawienia się koronawirusa w naszym województwie. Pomocy udzieliliśmy szpitalom i pogotowiu ratunkowego z całego kraju, ale nie ukrywamy, że wobec obecnej skali potrzeb koncentrujemy swoje wsparcie na Wielkopolsce.

W Wielkopolsce stwierdzono już niemal 1900 przypadków zakażenia koronawirusem. Zdecydowana większość chorych wymagających hospitalizacji trafiła do szpitala miejskiego im. J. Strusia.

– Walka z zakaźną chorobą covid-19 wymaga od personelu szczególnego zaangażowania i jeszcze większej ostrożności, dlatego wsparcie w postaci sprzętu ochronnego jest niezwykle ważne – podkreśla Jan Sawicz, zastępca dyrektora Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia. – Bardzo dziękujemy Grupie Amica i wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli naszą placówkę.

Poznański szpital wspierają też setki innych regionalnych firm i osób prywatnych. Darowizny na rzecz tej lecznicy liczone są już w milionach złotych. Większość pieniędzy szpital wydaje na środki ochrony osobistej, pozostałe – m.in. na sprzęt medyczny.

UMP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze