szkoła koniec roku fot. UMP

Poznań: 80 tysięcy poznańskich uczniów zakończyło rok szkolny

Tegoroczne pożegnanie szkoły – ze względu na sytuację epidemiczną – było zupełnie inne niż dotychczasowe. W niektórych placówkach dzieci i młodzież odbierali świadectwa grupami, w innych mogli zobaczyć swoich kolegów, koleżanki oraz nauczycieli podczas transmisji online.

– Po intensywnym roku szkolnym przyszedł czas na chwilę relaksu. Poświęćcie się realizacji swoich pasji, zdobądźcie nowe umiejętności lub odnajdźcie coś, co was zaciekawi. Zasłużyliście na odpoczynek, więc wykorzystajcie go najlepiej jak potraficie – piszą w liście do społeczności szkolnej zastępca prezydenta Poznania, Mariusz Wiśniewski i dyrektor Wydziału Oświaty UMP, Przemysław Foligowski.

W piątek rok szkolny zakończyło dokładnie 79 860 poznańskich uczennic i uczniów oraz przedszkolaków, a także 10 826 nauczycielek i nauczycieli oraz 3 492 pracowników administracji i obsługi we wszystkich 250 miejskich placówkach oświatowych.

– Rok szkolny 2019/2020 z pewnością nie należał do najłatwiejszych. Epidemia COVID-19, która opanowała świat, zmusiła nas do wielu zmian, na które nie byliśmy przygotowani. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, rodziców i uczniów udało się opanować tą niecodzienną sytuację i wypracować takie metody nauczania, które pozwoliły jak najlepiej realizować zdalną edukację. Dziękujemy gronu pedagogicznemu, wszystkim pracownikom oświaty i rodzicom za cały rok intensywnej pracy, dzięki której młodzi ludzie mogli osiągać sukcesy i rozwijać swoje zainteresowania. Jednocześnie mamy nadzieję, że we wrześniu wrócimy do placówek pełni pozytywnej energii, którą razem zamienimy na twórcze i efektywne działania w kolejnym roku szkolnym – dodają Mariusz Wiśniewski i Przemysław Foligowski.

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego przybierało różne formy. W niektórych placówkach świadectwa odbierać mogli wyłącznie rodzice i opiekunowie dzieci, w innych klasy miały wyznaczone godziny przyjścia do szkoły. Są też takie szkoły, które odbiór świadectw przesunęły na wrzesień. Z racji, że ciężko w tym roku przeprowadzić zakończenie w normalnej formie, niektóre placówki zdecydowały się zorganizować je online.

UMP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze