Poznań: 30 kilogramów narkotyków na terenie szpitala

Poznańscy policjanci przechwycili 30 kilo narkotyków wartych blisko 1,5 miliona złotych. I znaleźli je w… szpitalu, gdzie ukrywali je w magazynie, który wynajęli od placówki.

Sprawa miała swój początek kilka miesięcy temu. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu dowiedzieli się, że dwaj mężczyźni, w przeszłości karani za przestępstwa narkotykowe, nie zaprzestali swojej nielegalnej działalności. Kryminalni zaczęli się im przyglądać, a ich podejrzenia szybko się potwierdziły.

W pomieszczeniach gospodarczych jednego z poznańskich szpitali zatrzymali 26-letniego mężczyznę. Podczas przeszukania magazynu, w którym przebywał 26-latek, policjanci znaleźli sporej wielkości pakunki z narkotykami. Łącznie było to przeszło 27 kilogramów marihuany, ponad 2 kg amfetaminy oraz 5 tysięcy tabletek extazy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to prawie 1,5 miliona złotych. Drugi z podejrzanych został zatrzymany tego samego dnia na terenie Poznania. 27-letni mężczyzna posiadał przy sobie broń palną i amunicję.

Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili, że pomieszczenia gospodarcze na terenie placówki służby zostały wynajęte na podstawioną osobę tzw. “słupa”. Liczyli, że dzięki tej sztuczce policjanci nigdy nie połączą ich z tym magazynem i nie wpadną trop wiodący do narkotyków. Jak ustalili funkcjonariusze, nikt z personelu szpitala nie miał dostępu do pomieszczeń i nie wiedział, co się w nich znajduje.

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Poznania. Usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków oraz posiadania broni palnej bez zezwolenia. Za popełnione przestępstwa grozi im odpowiednio 10 i 8 lat pozbawienia wolności. Obydwaj podejrzani decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące.

KWP, el

Daj znać innym
najnowszy najstarszy oceniany
Ewa Brorson Janowska
Gość
Ewa Brorson Janowska

Bez komentarza

Jerzy Wróbel
Gość
Jerzy Wróbel

Ciekawe co dalej … ,bo przecież nie tylko oni dwaj się tym zajmowali …