Demonstracja przeciw przemocy fot. S. Wąchała

Poznań: 24-latek pobity nad Rusałką. Rusza proces

Arkadiusz H. i Michał S., oskarżeni o brutalne pobicie, powodujące ciężki uszczerbek na zdrowiu, i okradzenie 24-letniego wówczas Miłosza nad Rusałką, staną dziś przed sądem. Obu grozi do 5 lat więzienia.

Pobicie Miłosza nad Rusałką miało miejsce w lipcu ubiegłego roku i stało się głośną sprawą: nie tylko dlatego, że Miłosz opublikował dokładną relację z wydarzenia ze zdjęciami tego, jak wyglądał po pobiciu, w mediach społecznościowych. Głównym powodem było to, że atak na Miłosza był jednym z serii napadów o podłożu homofobicznym, do jakich doszło w ubiegłym roku w Poznaniu.

Sprawcy, bijąc 24-latka pałką teleskopową, obrzucali go wyzwiskami, nazywali między innymi “ciotą” i “pedałem”, ukradli mu też telefon i okulary. Sam Miłosz przypuszczał, że napastników mogły sprowokować jego farbowane włosy i kolczyk w uchu. O swoich przeżyciach opowiadał też podczas demonstracji przeciwko przemocy, która odbyła się w sierpniu ubiegłego roku przed urzędem wojewódzkim.

Już kilka tygodni później policja zatrzymała podejrzanych o pobicie Miłosza. Dwóch mężczyzn w wieku 29. i 33. lat miało już na sumieniu podobne przestępstwa, a jeden z nich był poszukiwany przez policję – miał odbyć karę więzienia za wcześniejsze przewinienie. Teraz są oskarżeni o kradzież i narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężki uszczerbek na zdrowiu. Grozi im do 5 lat więzienia.

Źródło: WTK

5 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze