parkomat fot. ZDM

Poznań: 200 parkomatów stoi – Strefa Płatnego Parkowania coraz bliżej!

Przybywa parkomatów na wildeckich i łazarskich ulicach. Od 1 lutego 2021 roku będzie tam już obowiązywała Strefa Płatnego Parkowania.

Prace w terenie związane z wprowadzeniem SPP na Wildzie i Łazarzu rozpoczęły się pod koniec lata. Głównym celem nowych rozwiązań jest uspokojenie ruchu, uporządkowanie parkowania – a dzięki temu zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ulic.

W ramach prac zamontowanych będzie łącznie 396 parkomatów. Dwieście z nich już stoi na wildeckich i łazarskich ulicach. Obecnie trwa montaż kolejnej partii m.in. na ulicach: 28 Czerwca 1956 roku, Kilińskiego, św. Czesława, Pamiątkowej, Matejki i Wojskowej.

Po uruchomieniu strefy kierowcy będą mogli korzystać z nowych funkcji parkomatów, które ułatwią parkowanie w strefie np. płatności kartą lub elektronicznie (Blik). W parkomacie będzie można również przedłużyć ważność wykupionego biletu i uregulować opłaty dodatkowe za nieopłacony postój.

Mieszkańcom Wildy i Łazarza przypominamy, że już mogą zakupić identyfikator parkingowy dla swojego auta. Nie trzeba tego odkładać na ostatnią chwilę. Kasy Strefy Płatnego Parkowania przy ulicy Pułaskiego 9 są czynne w każdy poniedziałek w godzinach 8.00-18.00, a od wtorku do piątku w godzinach 8.00-16.00.

ZDM, el

1 1 vote
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze