Poznań: 20 tys. zł kary za przewóz osób bez uprawnień

Przewóz osób bez uprawień fot. WITD
Ponad dwadzieścia tysięcy złotych kary zapłacą dwaj przewoźnicy nielegalnie wożący pasażerów znajdowanych przy pomocy aplikacji mobilnej. Taką karę naliczyli im inspektorzy Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Jeden z kierowców został przyłapany na gorącym uczynku 28 listopada, a następnego dnia kolejny, który przewoził osoby bez uprawnień. Za każdy taki proceder składający się z kilku naruszeń prawa nałożono kary na ponad dziesięć tysięcy złotych. Inspektorzy odkryli wykonywanie przewozu okazjonalnego pojazdem niespełniającym kryterium konstrukcyjnego. Tutaj kara na przedsiębiorcę może sięgnąć ośmiu tysięcy złotych.

Z kolei osoby zarządzające transportem w firmie poniosą kary za brak orzeczeń: lekarskiego i psychologicznego o braku przeciwwskazań zdrowotnych i psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy. Za brak obydwu tych orzeczeń grozi dolegliwość finansowa w wysokości dwóch tysięcy złotych. Dodatkowo zarządzający zapłaci pięćset złotych za brak wypisu z licencji, którego kierowca nie posiadał.

Zatrzymanie dwóch nielegalnie działających przewoźników przy dworcu kolejowym w Poznaniu było możliwe dzięki współpracy inspekcji i policji.

WITD, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: