Poznań: 20 respiratorów i 10 kardiomonitorów trafiło do szpitala

12 WBOT 6 fot. WOT
Dziś do szpitala przy ul. Szwajcarskiej dotarło 20 respiratorów i 10 kardiomonitorów od Agencji Rezerw Materiałowych. „Potrzeby szpitala na wypadek ciężkich przypadków zarażenia koronawirusem są zabezpieczone” – uznał wojewoda Łukasz Mikołajczyk.

– Rządowa Agencja Rezerw Materiałowych na bieżąco dostarcza nam środki ochrony osobistej, ale i sprzęt – mówi wojewoda. – Dziś mamy jedną z większych dostaw do szpitala jednoimiennego. Przygotowujemy się do większej liczby przypadków, dlatego już teraz z jednej strony tworzymy izolatoria, do których trafią pacjenci z lekkimi objawami i uwolnią miejsca w szpitalu, a z drugiej strony doposażamy placówkę, by była gotowa zająć się jak największą liczbą osób, które są w ciężkim stanie.

Agencja Rezerw Materiałowych dostarczyła 10 zestawów respiratorów, 5 respiratorów z mieszalnikiem, 5 respiratorów transportowych z dodatkowym wyposażeniem oraz 10 kardiomonitorów. Łączy koszt dostawy to ok. ponad 1,2 mln zł.

Szpitale kliniczne, specjalistyczne, wojewódzkie i wszystkie szpitale powiatowe na terenie Wielkopolski otrzymają też sprzęt ochronny. Transport z Agencji Rezerw Materiałowych rozpoczął się już dziś. Do wielkopolskich lecznic jedzie ponad 480 tysięcy maseczek, 18 550 półmasek, 26.600 kombinezonów ochronnych.
– Do szpitali trafią także gogle ochronne w ilości 26 600 szt. oraz płyny do dezynfekcji – informuje wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Cały czas trwa akcja doposażenia przez służby wojewody DPS-ów z powiatu krotoszyńskiego między innymi w maseczki, rękawiczki i płyny do dezynfekcji.

Oprócz sprzętu ochronnego wojewoda Łukasz Mikołajczyk podpisał umowy na uruchomienie kolejnych zespołów wymazowych. Do grupy 11 mobilnych laboratoriów dołączyły kolejne 2 karetki.

WUW, el

Podziel się: