Tablica Informacji Pasażerskiej fot. MPK

Poznań: 20 nowych tablic elektronicznych na przystankach

Przetarg został już rozstrzygnięty, w najbliższym czasie zostanie podpisana umowa – i na poznańskich przystankach pojawi się 20 nowych tablic informacyjnych dla pasażerów.

Tablice będą pokazywały rzeczywisty czas odjazdu autobusu czy tramwaju. Dzięki temu pasażerowie będą wiedzieli, za ile minut podjedzie “ich” autobus czy tramwaj i czy czasem nie utknął w trasie z powodu korku czy wypadku. Dzięki temu łatwiej będzie im podjąć decyzję, czy czekają na ten pojazd – czy też skorzystają z innej linii, z przesiadkami.

– Przyjazność transportu publicznego to nie tylko dostępność, inwestycje w nowe linie tramwajowe, modernizacje, nowoczesny i ekologiczny tabor, kadra, innowacje, ale także przyjazna infrastruktura przystankowa, w tym wiaty i informacja pasażerska – komentuje Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Na wszystkie te elementy zwracamy kompleksowo uwagę.

Mariusz Wiśniewski obiecuje też przedstawienie jeszcze w tym miesiącu kolejnych działań usprawniających funkcjonowanie miejskiej komunikacji oraz preferencjach dla autobusów i tramwajów na ulicach. Będzie też więcej przyjaznych przystanków, szczególnie na osiedlach obrzeżnych.
– Chcemy, by za kilka lat komunikacja publiczna w Poznaniu była najlepsza w kraju – deklaruje Mariusz Wiśniewski.

Tablice pojawią się także na przystankach AWF, Fredry, Wrocławska, Krańcowa, Warszawska oraz na pętlach Ogrody i Górczyn. Inwestycje w tablice informacyjne nie skończą się na tych 20 sztukach. Tablice będą montowane przy okazji wszystkich większych inwestycji, takich jak remont torowiska na Wierzbięcicach czy budowa trasy na Naramowice.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze