Poznań: 20. konferencja Polskiego Towarzystwa Prawa Sportowego

Stolica Wielkopolski gości najlepszych specjalistów w Polsce, którzy zajmują się prawem sportowym. Dwudziestą już konferencję poświęconą temu tematowi otworzył Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta.

W programie konferencji znalazły się wystąpienia polskich i zagranicznych naukowców o prawie sportowym i jego aktualnych problemach oraz o funkcjonowaniu podobnych stowarzyszeń i innych instytucji w dziedzinie prawa sportowego w niektórych innych państwach. Polskie Towarzystwo Prawa Sportowego działa już od 30 lat i skupia specjalistów, których celem jest formułowanie, dyskutowanie i rozwiązywanie problemów prawnych związanych z uprawianiem sportu. Jego prezesem jest profesor Andrzej J. Szwarc.

– Wszystkim uczestnikom dziękuję za przyjęcie zaproszenia – mówił prof. Szwarc podczas otwarcia. – Serdecznie witam zwłaszcza Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania. Jego udział w dzisiejszym wydarzeniu zdeterminowany jest nie tylko faktem, że zechciał być jednym z jego patronów honorowych, ale jest również absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, a ze sportem wiąże go uprawianie wielu dyscyplin.

Jacek Jaśkowiak podziękował profesorowi za zaproszenie na obrady.
– Po 30 latach jego działania widzimy, jak bardzo powiązane ze sobą są sport i prawo – mówił prezydent. – To moje dwie wielkie pasje: sam jestem prawnikiem i działaczem sportowym. Dziękuję panu – mojemu mentorowi, u którego pisałem pracę magisterską, za to, jak wiele zrobił pan dla uniwersytetu, jego studentów i prawa sportowego. Także dla mnie – nie byłbym dziś prezydentem Poznania, gdyby nie profesor Szwarc.

Jubileuszowi PTPS towarzyszy 100-lecie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w którym Polskie Towarzystwo Prawa Sportowego zostało powołane do życia, w którego strukturze nieprzerwanie funkcjonowało i nadal funkcjonuje.

UMP, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze